cs:st-guide-tcs-server2.html

Serverové certifikáty TCS

Od srpna 2009 zprostředkuje CESNET, z. s. p. o., serverové certifikáty Trusted Certificate Service (dále jen TCS) pro servery organizací začleněných do české sítě národního výzkumu CESNET2. Organizacím, které nejsou do sítě CESNET2 připojeny, není možné umožnit tuto službu využívat. Služba je poskytována firmou Sectigo, jednou z největších celosvětových certifikačních autorit.

V této kapitole najdete postupy pro:

Zařazení organizace do seznamu registrovaných organizací

Abyste mohli požádat o serverový certifikát TCS, musí být vaše organizace pro tuto službu registrována. Jestliže není registrována, postupujte níže podle odstavce Jmenování administrativního kontaktu.

Získání certifikátu

Jmenování administrativního kontaktu

Zásady společnosti Sectigo vyžadují, aby každá žádost o certifikát byla autorizována organizací, která drží registraci příslušného doménového jména. Aby každou žádost nemusel autorizovat statutární reprezentant organizace, jmenuje obvykle pro tuto činnost zástupce. Vhodným kandidátem pro tuto funkci je doménový správce organizace.

Vyplňte jmenovací formulář a postupujte podle instrukcí uvedených na této stránce. Jakmile Registrační autorita CESNET TCS získá jmenovací listinu a Váš správce zaregistruje Vaše domény, budete moci žádat o certifikáty.

Změna administrativního kontaktu, názvu školy aj.

V případě, že Vaše organizace již službu provozuje, ale potřebujete změnit kontaktní osoby, je nutné znovu vyplnit jmenovací formulář. Po doručení do CESNETu bude formulář zpracován a nové kontaktní osoby budou o změně informovány mailem. Při změně názvu nebo sídla organizace platí tentýž postup. Doručením nového jmenování ztrácí původní jmenování platnost.

Last modified:: 2020/11/03 12:27