cs:tcs-personal.html

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Poslední revize Obě strany příští revize
cs:tcs-personal.html [2017/03/03 13:06]
Daniel Studený Oprava významu zkratky TCS a změna odkazu TERENA => Géant
cs:tcs-personal.html [2020/05/11 12:34]
Jan Chvojka
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== Osobní certifikáty TCS ====== ====== Osobní certifikáty TCS ======
  
-Osobní certifikáty TCS slouží k zabezpečení elektronické pošty a k autentizaci pro přístup k síťovým službám. CESNET je vydává v rámci projektu [[http://​www.geant.org/​Services/​Trust_identity_and_security/​Pages/​TCS.aspx|Trusted Certificate Service]]. Aktuálně je vydavatelem těchto certifikátů společnost [[http://​www.digicert.com|DigiCert]]. Jejím kořenovým certifikátům implicitně důvěřuje většina běžných klientů elektronické pošty.  ​+Osobní certifikáty TCS slouží k zabezpečení elektronické pošty a k autentizaci pro přístup k síťovým službám. CESNET je vydává v rámci projektu [[http://​www.geant.org/​Services/​Trust_identity_and_security/​Pages/​TCS.aspx|Trusted Certificate Service]]. Aktuálně je vydavatelem těchto certifikátů společnost [[http://​www.sectigo.com|Sectigo]]. Jejím kořenovým certifikátům implicitně důvěřuje většina běžných klientů elektronické pošty.  ​
  
-Vydávání běžných osobních certifikátů není z důvodu závažné chyby v CPS spuštěnoProsím používejte osobní eScience (gridové) certifikáty.+  ?? Osobní certifikáty TCS 
 +:: jsou osobní certifikáty použitelné k zabezpečení elektronické poštyCertifikáty obsahují jméno uživatele, název jeho domovské organizace, unikátní identifikátor uživatele přidělený jeho domovskou organizací a emailové adresy ověřené domovskou organizací.
  
 +Vydávají se na tři roky roky.
  
-  ​?? Osobní eScience certifikáty TCS +Certifikáty vydává certifikační úřad //TERENA Personal CA 4//. 
-:: jsou osobní certifikáty použitelné k autentizaci v gridových infrastrukturách a k zabezpečení elektronické pošty. Certifikáty obsahují jméno uživatele ​zbavené diakritikyanglický ​název jeho domovské organizace, unikátní identifikátor uživatele přidělený jeho domovskou organizací a jednu až deset jeho emailových adres ověřených ​domovskou organizací.+!! 
 + 
 +  ​?? Osobní ​gridové (eSciencecertifikáty TCS 
 +:: jsou osobní certifikáty použitelné k autentizaci v gridových infrastrukturách a k zabezpečení elektronické pošty. Přístup k těmto certifikátům je možný jen po na vyžádání organizací,​ standardně se neposkytují. Certifikáty obsahují jméno uživatele, název jeho domovské organizace, unikátní identifikátor uživatele přidělený jeho domovskou organizací a emailové adresy ​ověřené domovskou organizací.
  
 Vydávají se na 395 dní (cca 13 měsíců). Vydávají se na 395 dní (cca 13 měsíců).
  
-Certifikáty vydává certifikační úřad //TERENA eScience Personal CA 3// akreditovaný u [[http://​eugridpma.org|EUGridPMA]].+Certifikáty vydává certifikační úřad //TERENA eScience Personal CA 4// akreditovaný u [[http://​eugridpma.org|EUGridPMA]].
 !! !!
  
-Osobní certifikáty TCS jsou dostupné uživatelům organizací zařazených v národní akademické federaci identit //​[[http://​eduid.cz|eduID.cz]]//​ prostřednictvím federovaného webového portálu.+Osobní ​certifikáty TCS a osobní gridové ​certifikáty TCS jsou dostupné uživatelům organizací zařazených v národní akademické federaci identit //​[[http://​eduid.cz|eduID.cz]]//​ prostřednictvím federovaného webového portálu.
  
 V této kapitole najdete návody ​ V této kapitole najdete návody ​
Poslední úprava:: 2020/05/18 12:01