cs:tcs-personal-user-alt.html

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
cs:tcs-personal-user-alt.html [2020/02/17 23:17]
Daniel Studený
cs:tcs-personal-user-alt.html [2020/02/17 23:24]
Daniel Studený
Řádek 1: Řádek 1:
-====== Vydání ​Osobního ​certifikátu TCS alternativním způsobem ======+====== Vydání ​osobního ​certifikátu TCS alternativním způsobem ======
  
 Tento návod popisuje proces vydání osobního certifikátu v prohlížečích,​ které nativně nepodporují generování žádosti a neumožňují zápis do úložiště certifikátů. Jedná se např. o prohlížeče **Chrome** (či **Chromium**),​ **Firefox** verze 69 a novější, Microsoft **Edge**, **Operu**, **Konqueror**,​ a další. Klíče potřebné pro certifikát jsou i v tomto procesu bezpečně generovány v počítači uživatele, použit je vlastní kód vytvořený vývojovým týmem CESNET CA, který je součástí portálu TCS. Po vydání certifikátu jsou privátní klíč i vlastní certifikát uloženy na disk uživatele jako šifrovaný soubor **PKCS12**, který lze importovat do téměř jakéhokoliv poštovního klienta či webového prohlížeče. Tento návod popisuje proces vydání osobního certifikátu v prohlížečích,​ které nativně nepodporují generování žádosti a neumožňují zápis do úložiště certifikátů. Jedná se např. o prohlížeče **Chrome** (či **Chromium**),​ **Firefox** verze 69 a novější, Microsoft **Edge**, **Operu**, **Konqueror**,​ a další. Klíče potřebné pro certifikát jsou i v tomto procesu bezpečně generovány v počítači uživatele, použit je vlastní kód vytvořený vývojovým týmem CESNET CA, který je součástí portálu TCS. Po vydání certifikátu jsou privátní klíč i vlastní certifikát uloženy na disk uživatele jako šifrovaný soubor **PKCS12**, který lze importovat do téměř jakéhokoliv poštovního klienta či webového prohlížeče.
Řádek 21: Řádek 21:
 </​WRAP>​\\ </​WRAP>​\\
  
-V případě potíží nekontaktujte prosím tým CESNET TCS RA, ale **počítačovou podporu na vašem pracovišti**,​ která vám ochotně poradí s jejich odstraněním.+V případě potíží nekontaktujte prosím tým CESNET TCS-RA, ale **počítačovou podporu na vašem pracovišti**,​ která vám ochotně poradí s jejich odstraněním.
Poslední úprava:: 2020/02/17 23:24