cs:st-user-migrace.html

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
cs:st-user-migrace.html [2016/05/19 13:09]
Jan Chvojka
— (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
-====== Migrace od CESNET CA na TCS a CESNET CA3 ====== 
  
-Od listopadu 2010, doporučujeme upřednostňovat [[cs:​tcs-personal.html|osobní certifikáty TCS]] všude kde je to možné. ​ 
- 
-===== Přechod k TCS ===== 
- 
-Osobní certifikáty od TCS  jsou z funkčního hlediska plnohodnotnou náhradou za certifikáty od CESNET CA a navíc pro uživatele představují významné zvýšení komfortu. To nespočívá ani tak v jistě vítané delší platnosti, ale především v tom, že odpadá nutnost osobní registrace u registračního úředníka CESNET RA. Proto doporučujeme kompletní přechod všech stávajících uživatelů od služby CESNET CA k TCS.  
- 
-Pro získání služby TCS je nutné členství ve federaci [[http://​www.eduid.cz|eduID.cz]]. 
- 
-===== Přechod k CESNET CA3 ===== 
- 
-Pokud pro organizaci není efektivní zapojení do [[http://​www.eduid.cz|eduID.cz]] a přechod na [[cs:​tcs-personal.html|osobní certifikáty TCS]] tak je možné přejít k CESNET CA3. Tato certifikační autorita je nástupcem CESNET CA a může převzít všechny stávající uživatele. 
- 
-Uživatel v roli správce Identity Provider v eduID.cz musí mít i nadále platný osobní certifikát od CESNET CA3. Ostatní služby poskytované CESNETem plně akceptují certifikáty od TCS. Důvodem je kruhová závislost mezi eduID.cz a TCS. 
Poslední úprava:: 2016/05/19 13:09